Wat moeten wij doen als er een crisis/spoed opname is en nog geen Wlz-indicatie?
De afspraak tussen CIZ en de ziekenhuizen is dat CIZ zo snel mogelijk, liefst binnen 48 uur, onderzoekt en waar mogelijk het besluit neemt op de aanvraag van het ziekenhuis. Dit zodat de cliënt zo spoedig mogelijk doorgeplaatst kan worden naar de juiste zorg. Dit is echter geen wettelijke regeling, maar een onderlinge afspraak.
Tijdens de overstap naar CIZorgportaal kunnen uiteraard aanvragen op papier gedaan worden. De verwerking van aanvragen op papier kan mogelijk langer duren dan een digitale aanvraag. Wij adviseren u daarom om uw aanvraag digitaal in te dienen na livegang van het nieuwe CIZorgportaal.
De aanvraag wordt volgens de beleidsregels afgehandeld. CIZ kan met 5 dagen terug indiceren of vanaf datum Wlz-bed. Hierin is geen aangepaste regelgeving nodig.